2021.08.24 godz. 07:34 Stryków, Łódzkie

Komornik za alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

W tym msc podjąłem pracę na umowe o prace. 20,47brutto za godzine pracy rozliczenie jest do 23kazdego msc także w tym msc zarobilem 1500zl na papierze o alimentach mam zasądzone 40%z wynagrodzenia na rzecz alimentów .Czy z tej kwoty pobrać może mi te 40% czy musi zostawić najniższa krajowa ? Jak to faktycznie wygląda w świetle prawa ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Milena Bernacka-Stachniałek

Iława, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2021 08:50

Potrącenie komornicze nie może przekroczyć 60% Pana wynagrodzenia, nie ma tu zastosowania ochrona minimalnego wynagrodzenia.