2023.12.27 godz. 20:57 Lublin, Lubelskie

Czy mogę gdzieś zgłosić tę sprawę?

Wyjaśnienie sytuacji

W ubiegłym miesiącu byłam u lekarza medycyny estetycznej na zabiegu powiększania ust. Po zabiegu pojawiły się na ustach grudki, które zgłosiłam osobie wykonującej zabieg i zapytałam jakie widzi rozwiązanie. Lekarz stwierdził że może on jedynie rozpuścić nierówności, ale w moim przypadku grudek jest tak dużo, że zabiegowej musiałby rozpuścić całą górna wargę, co równoznaczne byłoby z tym że nie miałabym ani efektu zabiegu ani pieniędzy. Napisałam zabiegowców, że chce złożyć reklamacje i żądam częściowego zwrotu pieniędzy, ale lekarz udaje że os tygodnia nie widzi wiadomości. Co mogę zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Gru 2023 09:41

Dzień dobry, w pierwszej kolejności warto byłoby wystąpić do lekarza na piśmie (listem poleconym), określając swoje oczekiwania - jeżeli do tej pory Pani tego nie zrobiła w ten sposób. Za źle wykonany zabieg może Pani dochodzić odszkodowania za wyrządzoną szkodę, jak i zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Odszkodowanie stanowi naprawienie szkody obejmującej wszelkie wynikłe z tego powodu koszty związane z pokryciem strat materialnych, koszty leczenia, dojazdów do placówek medycznych. Zadośćuczynienie natomiast ma zrekompensować cierpienie fizyczne i psychiczne.