2021.10.11 godz. 12:37 Kraków, Małopolskie

okres wypowiedzenia

Wyjaśnienie sytuacji

W umowie o prace na czas określony (rok) mam wpisany okres wypowiedzenia dwa tygodnie, pracuję ponad 6 miesięcy. Czy okres wypowiedzenia to 2 tygodnie (jak w umowie) czy miesiąc (jak w Kodeksie Pracy)?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2021 16:21

Dzień dobry! W opisanej w zapytaniu sprawie wiążący jest termin wypowiedzenia zgodnie z kodeksem pracy - art. 36 par. 1 ppkt 2) wskazuje, iż w przypadku umowy na czas określony wypowiedzenie wynosi 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)