2022.10.13 godz. 07:50 Łańcut, Podkarpackie

Odmowa składania zeznań.

Wyjaśnienie sytuacji

W wezwaniu z sądu na rozprawę jako świadek dostałam takie pouczenie : " Ponadto sąd poucza, że jeśli chce Pani skorzystać z prawa do odmowy składania zeznań w postępowaniu sądowym, to może Pani złożyc takie oświadczenie na piśmie i przesłać na adres Sądu-przed terminem rozprawy. Chce korzystać z tego prawa i przesłałam już do sądu takie oświadczenie. Moje pytanie: czy w takim przypadku muszę się wstawić osobiście na rozprawę? Dziękuję, pozdrawiam Serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Tokarski

Stalowa Wola, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Paź 2022 16:50

Dzień Dobry. Tak musi Pani się stawić w Sądzie i złożyć jeszcze raz oświadczenie ustne o odmowie złożenia zeznań.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)