2022.05.31 godz. 12:08 Warszawa, Mazowieckie

W XII zawarto umowę spólki zoo. Wystąpiono do KRS z wnioskiem o rejestrację, który został oddalony.Spółka otrzymała NIP i REGON,zgłoszona do VAT.

Wyjaśnienie sytuacji

Rozpoczęła działalność.Powołano Zarząd.Z powodu niezarejestrowania spółki w ciągu 6mcy wspólnicy postanowili nie rejestrować spółki- chcą, by została rozwiązana z mocy prawa.Na koniec maja spółka nie posiada należności i zobowiązań, majątkiem jest wpłacony kapitał zakładowy. 5.06 mija 6 mcy od umowy spółki. Jakie czynności należy podjąć i w jakiej kolejności, aby spółka została rozwiązana bez procesu likwidacyjnego?Czy trzeba złożyc wniosek i wyrejestrowanie z NIP i REGON, czy następuje wyrejestrowanie z mocy prawa? W jaki sposób należy zwrócić wspólnikom wniesione wkłady?Uchwałą wspólników?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 17:09

Sprawa jest dość skomplikowana. Generalnie zarząd spółki musi dokonać jej likwidacji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)