2022.11.16 godz. 15:49 Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Wyrok skazujacy

Wyjaśnienie sytuacji

W zeszłym roku pod wpływem alkoholu mój mąż i jego brat wynieśli sprzęt z mieszkania pewnej kobiety. ( kobieta zleciła bratu mojego męża remont mieszkania) następnego dnia wszystko zostało zwrócone przez siostrę męża, która dala tej kobiecie do podpisu pismo ze potwierdza ze zostało wszystko zwrócone i nie będzie miała roszczeń. Niestety kobieta wszystko zgłosiła mimo zwrotu sprzętu. Odbyła się sprawą, na której zapadlo postanowienie o wyroku skazującym mojego męża i szwagra. Wyrok był 17.10.22 ,napisaliśmy wniosek o uzasadnienie w celu złożenia apelacji. Niestety się spóźniliśmy o 2 dni.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 16:28

Dzień dobry, w tej sytuacji niestety wątpliwe jest przywrócenie terminu na złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku - wniosek ten należało złożyć wraz z dokonaniem czynności, więc w momencie składania wniosku o uzasadnienie. Jeśli w wyroku jest kara pozbawienia wolności (bez zawieszenie jej wykonania) zalecałbym jak najszybszy wniosek o dozór elektroniczny. W przypadku zaś grzywny dla złagodzenia jej skutków można wnosić o jej rozłożenie na raty. Pozdrawiam, adw. Michał Filec