2020.03.23 godz. 10:14 Słupsk, Pomorskie

Zasiłek

Wyjaśnienie sytuacji

W ziązku z epidemią moja synowa pracuje z domu. W domu pozostają też dzieci w wieku 2 lata, 5 lat, 8 lat. Syn pracuje poza domem. Czy mój syn może wziąć zasiłek opiekuńczy na dzieci, mimo że synowa pracuje z domu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2020 12:03

Szanowna Pani, odpowiedź na pytanie jest negatywna, albowiem do zasiłku opiekuńczego ze "specustawy" stosuje się zasady wynikające z ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, czyli zasiłek opiekuńczy przysługuje wtedy, gdy nie ma innego domownika, który mógłby sprawować opiekę nad dzieckiem. Tym samym, Pani syn nie może wziąć opiekuńczego, gdy matka dzieci pracuje z domu. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz

Zmodyfikowano dnia: 23 Mar 2020 12:03
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)