2020.01.16 godz. 19:19 Łomianki, Mazowieckie

Wady zatajone przy sprzedaży nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, Kupił nieruchomość, w której sprzedawca zataił informacje nt wad - wanna z hydromasażem bez możliwości użytkowania masażu, bo kopie prądem; niedziałające ogrzewanie podłogowe (bo przeciekało), zepsuta zmywarka oraz prysznic, niedziałające solary. Zakup domu nastąpił w październiku, klucze odebrane w dniu dzisiejszym. Czy mogę żądać od poprzednich właścicieli naprawy wad z tytułu rękojmi? Pozdrawiam Dorota Jaskulska

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2020 14:45

A czy umowa zawierała jakiekolwiek postanowienia dotyczące rękojmi, tj. np. czy był zapis, że rękojmia za rzeczy ruchome sprzedane wraz z nieruchomością, została wyłączona czy ograniczona? Ewentualnie czy były jakieś oświadczenia ze strony nabywcy, że zapoznał się ze stanem technicznym wszystkich urządzeń i nie wnosi zastrzeżeń? Nie sposób kategorycznie się wypowiadać czy i jakie roszczenia przysługują bez znajomości treści stosownych zapisów umowy sprzedaży w tym zakresie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)