2023.06.05 godz. 14:58 Wrocław, Dolnośląskie

Zniszczenie samochodu przez warsztat

Wyjaśnienie sytuacji

Warsztat w którym było naprawiane moje auto spłonął. W tej chwili nie mam kontaktu z właścicielem. Wiem o tym , ze spłonął z mediów społecznościowych, zniszczenie- były zdjęcia, byłem na miejscu, fakt spalone. Oficjalnie żadnej informacji nie mam o zniszczeniu pojazdu. Płacę nadal OC za pojazd, ponieważ nie mam dokumentów potwierdzających, a właściciel warsztatu nie dokonał kasacji auta. Co w tej chwili powinienem zrobić. Z kim w tej sprawie rozmawiać.Jacek Wojtaszek

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Cze 2023 15:29

Zażądać zwrotu auta z warszatatu. W przypadku, gdyby powodem pożaru było zaniedbanie ze strony warsztatu, niewykluczone jest roszczenie o odszkodowanie za utratę mienia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)