2019.10.11 godz. 01:27 Szczecin, Zachodniopomorskie

Warunki wydania decyzji o warunkach zabudowy

Wyjaśnienie sytuacji

Działka budow. nie posiada pełn. uzbr. Na tą chwilę jest doprowadz. prąd. Ścieki=oczyszczalnia. Woda - można doprowadzić wodociąg, ale jest to b. mało opłacalne, natomiast obok (50-100m) są wybudowane 2 nowe domy, których właściciele wnioskowali o studnię kopaną. I teraz mają studnie. Pytanie: czy do wydania decyzji o WZ spełnione są warunki z art. 61 ustawy co do wystarczającego uzbrojenia terenu? Czy urząd może narzucić przyłączenie do sieci wodociągowej? Czy jeśli w decyzji o WZ będzie mowa o przyłączeniu do sieci wodociągowej, mimo to można dalej wnioskować o studnię? Ja bym wolał studnię

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Waldemar Sobieraj

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2019 20:17

Najpierw należy wystąpić o wydanie warunków przyłączenia do gestorów poszczególnych sieci których nie ma na działce. Wtedy na podstawie uzyskanych dokumentów złożyć wniosek o WZ i załączyć uzyskane warunki na media wskazując swój wybór na rozwiązanie zapewniające właściwe dla Państwa rozwiązanie. Proszę pamiętać , że wydanie WZ zastępuje w sposób ułomny uchwalenie Planu Przestrzennego Zagospodarowania stanowiącego akt prawa miejscowego. Proszę też sprawdzić jakie jest przeznaczenie działki w studium kierunków zagospodarowania gminy bo organ będzie to brał pod uwagę przy wydawaniu WZ.