2020.11.04 godz. 15:29 Poznań, Wielkopolskie

Wezwane do zwrotu świadczenia pieniężnego, odwołanie ślubu

Wyjaśnienie sytuacji

Ślub miał się odbyć w styczniu, ale my już teraz chcielibyśmy zrezygnować. Pytanie brzmi, czy możemy ubiegać się o zwrot zadatku już w listopadzie, czy prawnie jesteśmy zobligowani czekać do stycznia, i czy wtedy to sytuacja zdecyduje czy zadatek zostanie nam zwrócony czy też nie? Teoretycznie w styczniu może wrócić pozwolenie na organizację wesel np do 10 osób.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lis 2020 18:20

W chwili obecnej nie ma za bardzo podstaw do zwrotu zadatku - gdyż nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja w styczniu, być może pandemia całkowicie ustąpi. W umowie mają Państwo zapewne określoną przybliżoną liczbę gości - jeśli w styczniu będzie pozwolenie na organizację wesela dla 50 osób, a Państwo w umowie mają min. 100 gości - to i tak mogą od umowy odstąpić i żądać zwrotu zadatku, bo umowa nie może zostać wykonana w takim zakresie na jaki się Państwo umówili z organizatorem.