2020.11.03 godz. 15:11 Warszawa, Mazowieckie

Wezwanie do zapłaty z 2002r za przejazd bez ważnego biletu z tego co kojarzę to zapłaciłam ale nie mam potwierdzenia minęło 18 lat co mam zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Z tego co poczytalam to po roku jest przedawnienie takiego jakbym nie zapłaciła kwota 470zl to sporo po za tym przez te 18 lat nigdy nie dostałam żadnego ponaglenia nie wiem co robić proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2020 15:24

Dzień dobry, jeśli to firma windykacyjna może im Pani odpisać, że roszczenie jest już przedawnione zatem ich wezwanie jest całkowicie niezasadne. Ma Pani rację termin na dochodzenie zapłaty wynosi 1 rok. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)