2020.06.09 godz. 13:44 Wrocław, Dolnośląskie

Wezwanie do zapłaty za wykroczenie wysłane przez Straż Miejską.

Wyjaśnienie sytuacji

Dn.8.06.br.otrzymałem od Straży Miejskiej wezwanie do wyp. ośw. o popełnieniu wyk.art. 144&1kw- park. na ter. zielonym niszcząc roślinność w dn.12.11 2019r nie wskaz.co zniszczyłem.Minęło ponad pół roku-nie pamiętam,nie stwierdz.żadnego wezwania za wycieraczką,nie dołaczono żadnego zdjęcia,teren nie był wydzielony,ewen.miejsce było i jest to plac ubitej ziemi gdzie wokół rosnie zaniedbana trawa i duze drzewa. Czy mogę prosic SM o przysłanie zdjęcia,i zaznaczyć, że minęło 90 dni jako czas na wysł. wezwania(mandatu)- czy nie da to im podstawy do skierowania spr. do sądu. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Cze 2020 14:52

Dzień dobry, może Pan udać się do SM i poprosić o udostępnienie akt sprawy. W nich powinna być cała dokumentacja.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)