2020.02.11 godz. 09:12 Mielec, Podkarpackie

Wezwanie do złożenia wniosków dowodowych

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem odpis aktu oskarżenia wraz z wezwaniem do złożenia wniosków dowodowych. Moje zapytanie dotyczy czy mam odpowiedzieć na to wezwanie czy jest ono obowiązkowe.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2020 11:30

Szanowny Panie, jest Pan uprawniony do złożenia odpowiedzi na akt oskarżenia, jak i złożenia wniosków dowodowych np. dowód z zeznań świadków, dowód z dokumentów. Jeżeli nie wypełni Pan wezwania Sądu, to istnieje ryzyko procesowe, iż gdyby później chciał Pan złożyć wniosek dowodowy, zostanie on oddalony przez Sąd. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz

Zmodyfikowano dnia: 11 Lut 2020 11:30
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 16% uznało tę odpowiedź za pomocną (6 głosów)