2024.02.21 godz. 17:58 Wałbrzych, Dolnośląskie

Wezwanie na komisariat w charakterze świadka/pokrzywdzonego w sprawie alimentów na dziecko

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam wezwanie na komisariat w charakterze świadka pokrzywdzonego w sprawie alimentów na dziecko przez byłego partnera. Ja dostaję alimenty przez fundusz. Na komisariacie zadawano mi pytania o dochodach mojego obecnego partnera. Nie mamy ślubu ale mieszkamy razem. Mam wrażenie że złe postąpiłam mówiąc o jego dochodach. Jest kierowcą międzynarodowym. Najniższa krajowa ma na umowie, ale wzięłam pod uwagę całokształt i podałam całą kwotę na rękę. Czy narobiłam sobie tym problemów ? Czy to jest naprawdę tak potrzebne do sprawy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Izabela Maluszkiewicz

Brzeg, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2024 20:13

Szanowna Pani, co do zasady ma Pani obowiązek udzielać odpowiedzi zgodnych z prawdą. Mogła Pani odmówić odpowiedzi na pytanie dotyczące aktualnego partnera na podstawie art. 183 Kodeksu postępowania karnego, jeżeli odpowiedź naraziłaby Panią lub obecnego partnera na odpowiedzialność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Z poważaniem - Izabela Maluszkiewicz - radca prawny

Zmodyfikowano dnia: 21 Lut 2024 20:14
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)