2019.11.25 godz. 16:26 Wrocław, Dolnośląskie

wezwanie na policje dot, art 286 paragraf 1

Wyjaśnienie sytuacji

syn dostał wezwanie na policje z art.286 par.1wyjechał z Polski w IV 2019, wczesniej wział pożyczke z vivus , zajeła sie tym windykacja ,powoli spłaca, czy to może być ta sprawa? czy firma mogła go podać na policje , czy ten paragraf dotyczy osób fizycznych , bo wiem że nic innego nie zrobił, pomocy....

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Gru 2019 20:24

Przepis art. 286 par. 1 kk dotyczy oszustwa. Firma pożyczkowa mogła złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia tego przestępstwa np. powołując się na okoliczność, iż syn świadomie podał nieprawdziwe dane np. dotyczące jego zarobków itp. Proszę powiadomić syna o wezwaniu, a gdy syn nie będzie mógł się stawić na przesłuchanie we wskazanym przez policję terminie warto udać się na właściwy posterunek i wytłumaczyć jego nieobecność. Może przy okazji uda się Pani czegoś więcej dowiedzieć. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)