2022.05.04 godz. 12:42 Warszawa, Mazowieckie

Wezwanie przedegzekucyjne z ZTM Czy muszę zapłacić jeżeli dotyczy nieuregulowania płatności z dnia 2003 ro

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Dostałam pismo z ZTM "Wezwanie przedegzekucyjne" o uregulowanie należności w terminie 7 dni od dnia otrzymania pisma. Sprawa dotyczy nieuregulowanie należności z 2003-02-04.(pozew nr 246821 z dnia 2003-01-14). Czy muszę zapłacić jeżeli sprawa dotyczy nieuregulowania płatności z dnia 2003r. Jeżeli nie ureguluje płatności to czy sprawa zostanie skierowana do komornika i do Krajowego Rejestru Długów? Z góry dziękuję za odpowiedź, Sylwia K.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 15:10

Szanowna Pani, sprawa wymaga analizy dokumentów i zwrócenia się do potencjalnego wierzyciela o ujawnienie dokumentów. Otóż to iż pozew został złożony w 2003 roku nie oznacza że roszczenie jest przedawnione. Musi Pani określić w którym roku powstał tytuł wykonawczy i czy w międzyczasie były prowadzone egzekucje, choćby bezskuteczne. W międzyczasie uległ również skróceniu okres przedawnienia roszczeń z lat 10 do 6. Obowiązują również skomplikowane przepisy określające intertemporalne stosowanie przepisów. Wobec czego zalecam skonsultowanie się z zawodowym pełnomocnikiem w niniejszej sprawie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (21 głosów)