2020.07.17 godz. 14:22 Lublin, Lubelskie

Wiadomość od Banku Pocztowego po śmierci właściciela konta

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, kilka miesięcy temu zmarł brat mojego taty. Posiadał konto w Banku Pocztowym, jednak nikogo do niego nie upoważnił. Ostatnio dostaliśmy od banku wiadomość o następującej treści: "Zmarły był ubezpieczony na życie i Bank może wystąpić do Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeniowego na Życie S.A. o wypłatę świadczenia. (...)" Nie rozumiemy czy to świadczenie będzie przysługiwać mojemu tacie, czy bankowi. Proszę o pomoc w rozjaśnieniu tej sytuacji.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lip 2020 13:03

Dzień dobry, z przedstawionego opisu, świadczenie powinno przysługiwać osobie wskazanej w polisie na życie lub spadkobiercom. Proszę się skontaktować z bankiem w celu ustalenia szczegółów. pozdrawiam