2020.10.16 godz. 13:39 Kartuzy, Pomorskie

Wyzwiska na komunikatorze

Wyjaśnienie sytuacji

Widać mojego znajomego oszukała kobieta w internecie w akcie złości wysłałam jej wiadomość ,,Jaki dajesz przykład swojemu dziecku oszutsko" w zamian dostałam 2 wiadomości z samymi wyzwiskami okropnymi w moją stronę . Moje pytanie brzmi : czy mogę ją za to pozwać ? Boję się że przegram sprawe bo w końcu też nazwałam ją oszustką .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2020 10:22

Wszystko zależy od tego jakie konkretnie słowa zostały wystosowane do Pani. Jednakże same wyzwiska stanowią marną podstawę do wystąpienia z pozwem sądowym. W niniejszej sprawie należałoby rozważyć możliwość naruszenia Pani dóbr osobistych, aczkolwiek konieczna byłaby analiza wiadomości którą Pani otrzymała.