2022.01.20 godz. 17:00 Poznań, Wielkopolskie

Windykacja dzwoni do mojego zmarłego ojca

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, dzisiaj zadzwoniła Pani na numer moje zmarłego ojca w 05.2021, i prosiła czy może rozmiawiać z moim ojcem, ja powiedziałem, że tata nie żyje i czy może powiedzieć o co chodzi. Pani odpowiedziała że bez aktu zgonu nie może nic powiedzieć i kazała wysłać na email który podała skan aktu zgonu. To był pierwszy tego typu telefon, nie dostałem żadnego listu, ani nic na maila taty nie przyszło. Czy moge poczekać na jakiś list z tej firmy i czy jak zadzwoni ponownie to jej powiedzieć żeby wysłała pismo? Pani była bardzo agresywna w stosunku do mnie i mogłem się nic od niej dowiedzieć.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 15:38

Proszę uważać, to może być próba oszustwa. Przestępcy powołują się na fikcyjne długi po zmarłych osobach i próbują wyłudzać pieniądze. Proszę nie przesyłać żadnych dokumentów na podanego przez tamtą panią maila. Jeżeli to pilna sprawa powinni skontaktować się z Panią pisemnie.