2023.07.24 godz. 11:50 Przemyśl, Podkarpackie

Pozew o zachowek?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. 07.2015 - brat mojego ojca dostaje w darowiźnie połowę działki z nieruchomością, reszt wciąż jest udziałem babci z dziadkiem. 2021 - umiera dziadek. 2022 - umiera babcia, zostaje otworzony testament, w którym ruchomości przejmuje brat ojca, a udziały babci i dziadka w nieruchomościach dostaję ja z bratem (wnukowie). Ojca nie ma w testamencie, ale na odczycie był. Ojciec chce wnieść wniosek o zachowek. Czy można zrobić to bez sądu? Jakimś pismem czy sąd to jedyna opcja w tej sprawie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lip 2023 13:19

Dzień dobry, każdy pozew należy poprzedzić wezwaniem do zapłaty. Tak więc w pierwszej kolejności należy wystosować pismo. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl