2023.01.27 godz. 22:10 Bartoszyce, Warmińsko-mazurskie

wykonawca nie dokończył remontu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. 10.10.2022r. została podpisana umowa z wykonawcą na remont łazienki, który miał trwać 21dni. Koszt wynagrodzenia za pracę dla wykonawcy strony ustaliły na 14tyś. Wynagrodzenie częściowo miało być przekazywane na rzecz wykonawcy zgodnie z ustaleniem po wykonaniu etapu prac. Wykonawca swoją pracę wykonywał niesystematycznie po kilka godz dziennie lub nie wykonywał jej wcale mimo ustaleń. Wykonawca wykorzystał moje zaufanie oraz naiwność prosząc o wykonanie przelewów obiecując, że prace wykona uzasadniając, że ma np. możliwość zakupu auta w leasing i potrzebuje dodatkowej gotówki. Prace nie zostały wykonane do końca. Całość wynagrodzenia została zapłacona na konto bankowe firmy. 23.12.2022r. podjęłam decyzje o zakończeniu współpracy z winy wykonawcy, powodem było kilkakrotne przekroczenie terminu prac oraz braku jej wykonania. 23.12.2022 został sporządzony protokół odbioru technicznego remontu ponieważ uniemożliwiało to dokończenia prac przez innego wykonawcę. W protokole wykonawca zobowiązował się do wpłaty kwoty 2500zł w ciągu 7 dni na konto zleceniodawcy z tytułu niedokończonego remontu, a otrzymania za niego zapłaty. Wpłaty nie dokonano. Drogą pocztową na adres firmy zostało wysłane wezwanie do zapłaty, które zostało odebrane 11.01.2023r.wpłaty również nie dokonano.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2023 09:57

Dzień dobry, w tej sytuacji pozostaje skierowanie sprawy do sądu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl