2021.06.16 godz. 22:47 Wadowice, Małopolskie

Co mam zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, 19.04.2021 zostałem skazany na 1.5 roku więzienia, z czego pół roku odsiedziałem w areszcie śledczym (06.10.2020 - 19.04.2021), został mi nie cały rok. Wysłałem pismo o wstrzymanie kary, bo staram się o SDE. Nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi, ani biletu do ZK. A policja była już u mnie dwa razy. Co robić? Powinienem dostać bilet gdzie i kiedy mam się stawić, a nie że zatrzymuje mnie policja? Ile czasu mają sądy na rozpatrzenie wniosków o wstrzymanie aresztu i o dozór SDE?? Nie chce trafić do ZK. Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2021 18:25

Czy we wniosku o wstrzymanie napisał Pan sygnaturę sprawy w sądzie penitencjarnym? Do właściwego sądu złożył Pan wniosek o wstrzymanie (inny sąd niż rozpatrujący wniosek o SDE) Proszę poczytać tutaj https://www.rozwadowska-kucka.pl/blog/prawo-karne/dozor-elektroniczny-do-1-5-roku