2023.07.22 godz. 14:28 Nowy Targ, Małopolskie

Kredyt na samochód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam 2 lata temu wziąłem z moją partnerką samochód w kredycie za blisko 80 tys. , Oboje pracujemy za granicą jednak obecnie się rozstaliśmy i sprawa polega na Tym że moja była.partnerka twierdzi że ona bierze samochód a ja jej samochodu nie chce oddać i też mogę płacić raty i wsystko co związane z samochodem .Jak wygląda sprawa w takim postępowaniu nie mamy ślubu ale na umowie widnieje my w trójkę a ja samochodu jej nie chce oddać .Auto jest Na Polskich Tablicach i wzięte w Santander Bank Polska

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2023 15:09

Konieczne jest zatem postępowanie o zniesienie współwłasności z ewentualną spłatą udziałów pozostałych współwłaścicieli. Dopuszcza forma to umowa pomiędzy współwłaścicielami a w przypadku sporu, postępowanie sądowe. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl