2023.06.29 godz. 10:22 Górki Wielkie, Śląskie

Sprawa spadkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, 26 lipca 2018 zmarła moja mama. Nie spisała testamentu. Podział spadkowy odbył się w sądzie uprawomocniony 20 sierpnia 2020. Są 4 osoby do spadku ja Katarzyna , tata i dwóch braci którzy mieli zrzec się u notariusza spadku ale prze konflikt między innymi do tego nie doszło. Co mogę zrobić by sprzedać dom? Bardzo proszę o pomoc. Dziekuje Katarzyna

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2023 11:17

Jeśli obecnie jest czterech współwłaścicieli to należy przeprowadzić dział spadku wraz ze zniesieniem współwłasności. Obecnie bez zgody wszystkich współwłaścicieli nie sprzeda Pani mieszkania (może Pani sprzedać jedynie swój udział 1/4). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)