2020.07.18 godz. 15:10 Wrocław, Dolnośląskie

Zapytanie o tymczasowy areszt

Wyjaśnienie sytuacji

witam, 4 miesiące temu (14 marca) bliska mi osoba trafila do aresztu sledczego z powodu handlu narkotykami, znaleziono u niego w domu 60gram amfetaminy,po pierwszych 3 miesiącach dostal przedluzenie o 2 miesiace, nastepna sprawa będzie 5 sierpnia, chcialem sie dowiedziec, jaka jest szansa, aby dostał kaucję? niestety ta osoba miala juz jeden wyrok w zawieszeniu, 2 lata na 10 miesiecy z powodu posiadania narkotyków, czy wtedy mocno komplikuje to sytuację?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2020 12:33

Dzień dobry, formalnie jest to jak najbardziej możliwe, że Sąd wskaże określoną kwotę poręczenia majątkowego, ale co do oceny szans potrzebne byłyby bardziej szczegółowe informacje - tj. jakie czynności już wykonano, jakie dowody są jeszcze do przeprowadzenia itp. Ten poprzedni wyrok w teorii nie powinien mieć wpływu na tymczasowe aresztowanie w nowej sprawie, bo t.a. ma służyć zabezpieczeniu konkretnego postępowania - tj. żeby podejrzany nie uciekł, nie mataczył itp. Stąd też właśnie potrzebny byłby szerszy kontekst sprawy - w razie czego proszę o dalszy kontakt. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)