2020.09.15 godz. 11:20 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Wynagrodzenie /zwolnienie z pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam 4 września zostałam zwolniona z pracy dyscyplinarnie, oczywiście przyznałam się do winy. Zajmowałam się sprzedażą oraz marketingiem Cały sierpień przepracowałam czy pracodawca ma możliwość nie wypłacenia mi wynagrodzenia za sierpień, wrzesień czy istnieje taka możliwość?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Wrz 2020 21:11

Szanowna Pani, tryb rozwiązania stosunku pracy nie ma wpływu na prawo pracownika do wynagrodzenia za miesiące, w których świadczył pracę. W opisanej sytuacji powinna Pani otrzymać wynagrodzenie za m-c 08 oraz proporcjonalnie za czas zatrudnienia za 4 dni września. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz