2024.01.22 godz. 10:13 Łódź, Łódzkie

Czy brat należy do nieruchomości ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, 7 lat temu zakupiłam działkę na której pobudowałam dom. Niestety w trakcie musiałam zaciągnąć kredyt budowlano-hipoteczny w PKO razem z bratem ponieważ nie miałam sama zdolności. Mam pytanie czy brat jako współwłaściciel kredytu jest również współwłaścicielem domu ? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Magdalena Jurkowska

Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 22:40

Jeśli jedynym właścicielem działki, na której został wybudowany dom jest Pani, to dom również, jako trwale związany z gruntem stanowi wyłącznie Pani własność. Brat natomiast (jeśli czynił nakłady na budowę domu), może w tym wypadku najwyżej dochodzić od Pani zwrotu nakładów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)