2020.11.14 godz. 13:22 Brodnica, Kujawsko-pomorskie

Pozbawienie praw rodzicielskich

Wyjaśnienie sytuacji

Witam a więc chodzi o to że zostałam matką będąc niepełnoletnia co wiąże się z tym że ojciec dziecka nie widnieje w papierach. Rozstaliśmy się gdy nasz syn skończył pół roku. Od czasu rozstania nie interesuje się dzieckiem. Przez ten czas miał wypadek samochodowy kierował pod wpływem alkoholu oraz próbował popełnić samobójstwo .. Czy to jest wystarczający powód do odebrania praw rodzicielskich? Bardzo dziękuję za udzielenie porady :)

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2020 16:46

Są to okoliczności które mogą uzasadniać pozbawienie władzy rodzicielskiej - ale ostateczną decyzję podejmuje Sąd. Kiedy ostatni raz widział syna, czy podejmuje jakieś próby kontaktu i czy płaci alimenty na rzecz dziecka ? Odpowiedź na te pytania, pozwoli ostatecznie zdecydować czy taki wniosek ma rację bytu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)