2020.11.05 godz. 11:22 Augustówka, Mazowieckie

Testament na wnuka po babci

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,Babcia w testamencie notarialnym zostawiła ziemię i dom na wnuka(mojego męża),babcia ma syna ,którego wydziedziczyła w testamencie,czy musi się odbyć sprawa spadkowa i czy mąż musi ujawnić testament rodzeństwu,dodam że syn Babci o niczym nie wie ,jest alkoholikiem i doszły nas słuchy,że chce sprzedać dom i ziemię.Babcua zmarła rok temu.Czy może ją sprzedać ,Jakie kroki musimy wykonać aby to było prawnie przepisane.Pozdrawiam Paulina

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lis 2020 12:36

Dzieńdobry, konieczne jest złożenie w sądzie sprawy o stwierdzenie nabycia spadku po babci. Nalezy wskazać we wniosku wszystkich spadkobierców ustawowych, przedłożyć testament. Czy odbyła się sprawa spadkowa po dziadku?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)