2023.07.28 godz. 18:09 Konin, Wielkopolskie

Wypadek samochodowy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,bliska mi ososba spowodowała wypadek że skutkiem śmiertelnym(1osoba). Co może mu za to grozić, ?jak dalej przebiegnie sytuacja?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Filip Zieliński

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Lip 2023 13:57

Spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat oraz możliwością orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów do 15 lat. W przypadku stanu nietrzeźwości, narkotyków lub zbiegu z miejsca zdarzenia, zagrożenie jest większe. Dochodzi do tego również odpowiedzialność finansowa (np. wyrządzona w mieniu szkoda, czy zadośćuczynienie dla rodziny zmarłego). Jeżeli potrzebują Państwo wsparcia obrońcy w prowadzonym postępowaniu, zapraszam do kontaktu. Adw. Filip Zieliński