2024.03.27 godz. 15:04 Maków Podhalański, Małopolskie

Trudna młodzież

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Borykam się jak każdy rodzic z trudnym wiekiem dziecka - nastolatka. U mnie sytuacja wygląda tak że córka ma 16 lat nie chce chodzić do szkoły i tam nie uczęszcza na dzień dzisiejszy. Wagaruje i raczej nie przejdzie do następnej klasy. Wpadła w tzw źle towarzystwo . Nie słucha ani gróźb ani próśb. Nie chcę by doszło do jakiegoś nieszczęścia. Jak mogę prawnie zadziałać by ja ogarnąć że to tak ujmę. Jestem samotnie wychowująca matka. Ojca nie ma od maleńkiego. Robi co chce i jak chce a ja pracuje na nasze utrzymanie i brakuje mi już sił. Bardzo proszę o pomoc .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 11:11

Dzień dobry To jest raczej kwestia wychowania niż prawa. Proponuję zwrócić się do poradni rodzinnej i porozmawiać z psychologiem. Myślę, że od tego trzeba zacząć.