2021.06.22 godz. 12:09 Katowice, Śląskie

Czynności związane z wypadkiem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Byłam sprawca potrącenia pieszego. Pieszy chciał uciec ale zatrzymałam go żeby poczekał na karetkę. Po przyjeździe karetki obejrzeli poszkodowanego ale do szpitala nie chciał jechać. Później napisał że jest potłuczony ale wszystko będzie okej i wie że nie chciałam tego zrobić. na dwa dni po wypadku dostaje takiego sms. Witam. "W momencie?gdy?dojdzie do?potracenia, pieszy ma?prawo ubiegac sie?o stosowne?odszkodowanie?i zadoscuczynienie od ubezpieczyciela, u ktorego sprawca wypadku ma wykupione ubezpieczenie OC." Doszedl bol zebra oraz lewego barku oraz bol prawej pachwiny (nad udem).

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 21:23

Proszę podać pieszemu numer polisy OC. Po to właśnie jest obowiązków ubezpieczenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)