2023.01.03 godz. 18:51 Dębica, Podkarpackie

Zakaz zbliżenia się

Wyjaśnienie sytuacji

Witam byłam teraz z chłopakiem w Polsce podpalił mi samochód i dostał zakaz zbliżenia się wróciliśmy razem do Holandii i mieszkamy pod jednym adresem jak mogę teraz wnieść do prokuratury o zdjęcie tego i czy będę miała z tego problemy. Czy jemu zamiast stawianie się na policji w Polsce mogą dać inny środek zapobiegawczy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Sty 2023 13:12

Powinna Pani złożyć wniosek do prokuratury (jeśli sprawa jest na etapie postępowania przygotowawczego) o uchylenie zakazu zbliżania argumentując, że się Państwo pogodziliście i chcecie żyć razem, że już się Pani nie obawia jego zachowania. Pani chłopak powinien jak najszybciej złożyć wniosek o uchylenie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji. Do momentu jak ten obowiązek nie jest uchylony powinien się na nim stawiać. Może argumentować koniecznością pracy itd.