2023.12.01 godz. 21:48 Chełmno, Kujawsko-pomorskie

Alimenty od "bezrobotnego"

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chcę odejść od męża. Pije i to dużo. Mam serdecznie dość takiego życia. Mamy dwójkę dzieci 13 i 11 lat. Mąż jest "bezrobotyny" ale pracuje,(na swoim) nie zgłosił tego nigdzie. Jego zarobki to ok 8tyś miesięczne. Będę chciała od niego alimenty, ale jako osoba bezrobotna nie da mi tyle ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie dzieci. W teorii jest na moim utrzymaniu. On twierdzi że nic mi nie da bo z czego przecież nie pracuje!!! Nic od niego nie wyciągnę. Jak to prawnie wygląda?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Gru 2023 11:25

Dzień dobry, sąd uwzględnia również w tej kwestii wykształcenie i doświadczenie zawodowe zobowiązanego.
Tak Nie

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Gru 2023 14:20

Dzień dobry, w teorii wysokość alimentów ustalana jest względem rzeczywistych potrzeb małoletnich i możliwości zarobkowych zobowiązanego do świadczenia alimentacyjnego. W przypadku barku płatności alimentów istnieje szereg procedur mających na celu ich egzekucję. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl