2019.09.23 godz. 12:34 Łomża, Podlaskie

Co mam dalej robi?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chcę rozwiązać umowę z Orangę na neostradę z przyczyn losowych a oni się nie zgadzają.Stan faktyczny: Neostradę zainstalowałem w domu rodziców ,podłączając się pod nr telefonu zarejestrowanego na ojca. Powodem była chęć umilenia ostatnich dróg życia mojego Taty i Mamy którzy korzystali z tego dobrodziejstwa.Z chwilą ich śmierci po 8 m-cach od zainstalowania zlikwidowałem telefon i dom stoi pusty, i nie ma komu korzystać z tej usługi.Dostałem odpowiedz że proponują mi przeniesienie usługi na nowy adres lub przepisania na inną osobę.W moim miejscu zamieszkania mam już internet z Vectry.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2019 13:43

Zasadne wydaje się złożenie pisemnego oświadczenia o wypowiedzeniu umowy przez Pana, jako następcę prawnego zmarłego ojca. Warto dołączyć kopię aktu zgonu. W kwestii terminów wypowiedzenia, proszę zajrzeć do zapisów w umowie i w regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)