2021.03.24 godz. 20:23 Warszawa, Mazowieckie

Rozwod i prawo opieki nad dziecmi

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chce sie rozwiesc z mezem. Mamy dwojke dzieci. Maz twoerdzi ze jesli chce sie rozwiesc noe pozwoli mi nad opoeke nad dziecmi. Twierdzi ze jesli rozbije rodzine to nie mam prawa do opieki nad dziecmi i sad na pewno pozbawi mnie prawa do dzieci. Czy moze to zrobic

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Mar 2021 23:03

Zakładam że mieszkają Państwo w dalszym ciągu razem ? To sprawę utrudnia, aczkolwiek nie ma zbytnio znaczenia jakie są przyczyny rozwodu, Sąd będzie oceniał z kim dzieci są bardziej związane i które z rodziców posiada lepsze predyspozycje do wychowania dzieci. Najczęściej jeśli jest spór między małżonkami w tym zakresie, konieczne jest sporządzenie opinii przez biegłych psychologów i na tej podstawie Sąd ustala z kim powinny być na co dzień dzieci.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)