2023.06.24 godz. 20:08 Jaworzno, Śląskie

zrzeczenie dziedziczenia

Wyjaśnienie sytuacji

witam chciał bym się dowiedzieć czy jeśli syn ma długi i ja sprzedam mieszkanie następnie kupie mniejsze on zawrze ze mną umowę zrzeczenia się dziedziczenia wesprę go tą rurznicą finansowo na poczet tych długów to czy po mojej śmierci jesli dalej bedzie miał długi to czy on lub jego wierzyczuele, komornicy, lub bank mają prawo do reszty spadku po mnie? czy mając jeszcze 2 córki to tesztą majątu dzielą się córki?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2023 10:20

Jeżeli syn zrzeknie się dziedziczenia po Pani (umowa zawarta za życia), to nie będzie dziedziczył ani syn, ani jego dzieci. Wtedy nie będzie "reszty majątku" do podziału. Do dziedziczenia po Pani wejdą kolejne osoby z pominięciem syna i jego dzieci.