2021.06.17 godz. 16:21 Kraków, Małopolskie

Posiadanie narkotyków

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chciałabym Chciałabym dowiedzieć czy w sytuacji powtórzenia przestępstwa o posiadanie narkotyków, gdzie pierwszy raz miał miejsce 8 lat temu zakończył się wyrokiem grzywny. Czy po powtórzeniu przestępstwa po takim czasie można dobrowolnie poddać się karze ? Jakiego wyroku można się spodziewać.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Cze 2021 18:10

Oczywiście, co do zasady zawsze może Pan się dobrowolnie poddać karze, natomiast zanim Pan to zrobi zalecam sprawdzić czy przypadkiem poprzedni wyrok nie uległ zatarciu, ponieważ na pewno Pana sytuacja będzie wyglądała korzystniej, jak będzie miał Pan "czystą" kartę karną, bo wtedy jeszcze większa szansa na łagodny wyrok. Co do samej kary to niestety, ale bez informacji co do ilości posiadanych środków nie jestem wstanie Panu wskazać co Panu realnie grozi. Pozdrawiam