2022.05.07 godz. 23:03 Międzybórz, Dolnośląskie

Pozbawienie władzy rodzicielskiej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chciałabym dowiedzieć się jak wygląda pozbawienie praw rodzicielskich ojca dziecka. Nie interesuje się nim, ostatni raz spędził z nim dwie godziny w lipcu 2020 roku, nie wiem gdzie aktualnie przebywa, prawdopodobnie na terenie Holandii , o alimenty musiała odbyć się sprawa w sądzie. Syn ma dopiero 6 lat.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2022 11:52

Dzień dobry, trwały brak kontaktu z ojcem przebywającym za granicą może być przyczyną pozbawienia władzy rodzicielskiej (tzw. trwała przeszkoda). Rzeczywiście brak adresu ojca będzie problemem, ale jest możliwość ustanowienia kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu, jeśli nie uda się ustalić tego adresu. W zasadzie podobnie może toczyć się sprawa o zasądzenie alimentów. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)