2021.08.20 godz. 18:21 Nowe Mierzno, Łódzkie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

witam chciałabym dowiedzieć się jak wygląda sprawa spadkowa po śmierci rodzica Mojego partnera zmarła mama ,( jego rodzice sa po rozwodzie ) ma tylko brata Wiec co powinni teraz zrobić ? Jeśli chodzi o majątek to maja piętrowy dom oraz jego mama była właścicielką dwóch samochodów a mój partner współwłaścicielem I z tego co wiem sa 3 kredyty do spłacenia Wiec co dalej powinni zrobić Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sie 2021 19:12

Dzień dobry! Jeśli potencjalni spadkodawcy są zainteresowani, aby przyjąć spadek (nie tylko aktywa ale także pasywa - kredyty) to zasadnym jest złożenie wniosku o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłej do sądu albo przeprowadzenie procedury notarialnego poświadczenia dziedziczenia (jest szybciej ale konieczna jest obecność i zgodność wszystkich spadkobierców u notariusza). Do tego kroku będą potrzebne: akt zgonu spadkobiercy i akty urodzenia (lub małżeństwa) spadkobierców.