2022.11.24 godz. 22:48 Legionowo, Mazowieckie

Sprawa o zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Chciałabym dowiedzieć się jakie są stawki za poprowadzenie sprawy o zachowek - osoba niepełnosprawna, kwota jaka wchodzi w grę to ok 600000-700000 może mniej wszystko będzie zależało od wyceny oraz proszę o info czy u adwokata płaci się z góry określona kwotę za sprawę i to cale koszty czy też płaci się za każde stawienie w sadzie na rozprawę jak wygląda ta kwestia? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Gru 2022 18:35

Dzień dobry, stawki adwokackie ustalane są indywidualnie i są różne. Zależą od wielu czynników np. planowanego nakładu pracy, czy też wartości przedmiotu sporu. Z reguły adwokacki pobierają całą ustaloną kwotę na początku współpracy, przy czym czasami z uwagi na np. trudną sytuację klienta rozkładają płatność w ratach.