2020.04.02 godz. 13:58 Przemyśl, Podkarpackie

Kiedy mogę wystąpić o rozwod?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chciałabym poprosić o pomoc chciałabym złożyć wniosek o rozwód i o alimenty ale przed tym chciałabym jeszcze wysłać pismo do mojego "meza" że czeka go rozwód i żeby już dał mi w końcu spokoj ma założona niebieska kartę lecz po tym zaczą inaczej się zachowywać i dalej jakoś ten związek ciagnelismy A jakiś czas temu znowu się zaczęło i mam już tego dosyć więc chciałabym złożyć wniosek o rozwód oraz o alimenty na dziecko bo wiem i mówił też o tym że sam nie będzie dawał pieniędzy na dziecko gdy nie będzie miał tego załatwione sadownie proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2020 14:08

Dzień dobry, nie musi Pani wysyłać do męża żadnego listu i może Pani w każdej chwili złożyć pozew o rozwód, Dla Sądu będzie ważne spełnienie przesłanek z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego - tj. zupełny i trwały rozkład pożycia, czyli zerwanie więzi emocjonalnej, fizycznej i gospodarczej w sposób nieodwracalny. Co do alimentów na dziecko oddzielnie od żądania alimentów w treści pozwu rozwodowego (jedno pismo) warto wnosić o zabezpieczenie alimentów na czas postępowania, ponieważ przy udzieleniu zabezpieczenia mąż będzie musiał płacić alimenty już w trakcie sprawy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec