2022.10.17 godz. 15:22 Częstochowa, Śląskie

Komu należy się spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Chciałabym się dowiedzieć czy mojej mamie przysługuje spadek po śmierci mojego taty. Sprawa wygląda tak . Rodzice wzięli slub w roku 1987 . Rodzice mojego taty przekazali mu gospodarstwo rolne w roku 1990 papiery są wypisane tylko na mojego tatę. W między czasie wybudowali dom na jednej z działek wszystko było zapisywane tylko na tatę. W roku 2008 sąd orzekł separację z winy mamy . Tata zmarł w roku 2016 . W roku 2017 sąd stwierdził nabycie spadku przeze mnie i dwójkę mojego rodzeństwa w 1/3 każde z nas . Mama nie była uwzględniona. Moje pytanie jest takie czy mamie się coś należy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2022 18:49

Dzień dobry, mamie się należy rozliczenie z tytułu podziału majątku - o ile złoży taki wniosek do Sądu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)