2024.06.19 godz. 15:34 Dziepółć, Łódzkie

Jak rozwiązać umowę o pracę?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Chciałabym się dowiedzieć czy możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę w trybie natychmiastowym? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Cze 2024 18:31

Dzień dobry Tak, jest możliwość rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron z dowolną datą ustaloną wspólnie. Jeżeli są podstawy do rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia, to też następuje w trybie natychmiastowym. Podstawami tymi są np. orzeczenie lekarskie o szkodliwym wpływie pracy na zdrowie pracownika, albo ciężkie naruszenie przez pracodawcę podstawowych obowiązków wobec pracownika. Z wyrazami szacunku