2022.03.08 godz. 19:30 Radomsko, Łódzkie

Witam chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa osadzonego który ma zakaz zbliżania się

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż ma zakaz zbliżania się do mnie na odległość 5 m a w chwili obecnej odsiaduje wyrok. Chciałbym wiedzieć czy ten zakaz będzie przeszkodą w udzielaniu widzeń przez Zakład Karny

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 10:37

Skoro wymierzono zakaz zbliżania się, to podczas widzenia w ZK również on obowiązuje. ZK musiałby zapewnić odpowiednie pomieszczenie do widzeń, które umożliwiałoby Państwu zachowanie odległości 5 m. A to jest niestety mało prawdopodobne, gdyż pomieszczenia do widzeń z reguły są niewielkie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)