2022.06.21 godz. 11:10 Tychy, Śląskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Chciałabym się rozwieść mamy z mężem dwójkę dzieci, wspólny kredyt mieszkaniowy który jest na mnie i na niego. Jak to wygląda czy mogę się zrzec dla niego tego mieszkania i kredytu? Czy mimo wszystko będę musiała go z nim spłacać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2022 15:46

Jeśli mąż ma zdolność kredytową, można próbować scedować kredyt tylko na niego. Nawet lakoniczny post wskazuje, że powinna Pani skorzystać z porady, gdzie zostanie przeanalizowana cała Pani sytuacja procesowa, a nie tylko wycinek ukazany w poście.