2022.02.24 godz. 15:20 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Ustalenie właściciela nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Witam .Chciałabym zapytać jak wygląda ustalenie właściciela nieruchomości? Sprawa wygląda tak , że mój tata zostawił po sobie spadek i nie zostawił żadnego testamentu ,mija już 17 lat od jego śmierci ,do tej pory żadne sprawy nie zostały uregulowane i nieruchomość którą pozostawił zostaje bez właściciela ,dodam że tata miał żonę (moją mamę) która żyje i 9 dzieci . Chciałabym złożyć wniosek do sądu ale nie wiem w jaki sposób miałabym go napisać i zacząć sprawę .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lut 2022 15:31

Proszę złożyć wniosek do sądu o stwierdzenie nabycia spadku.