2020.08.14 godz. 13:55 Mysłowice, Śląskie

Wynajem mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chciałabym zapytać się, czy mogę zerwać umowę najmu mieszkania od osoby prywatnej (mowa na czas określony) powodem jest to że w mieszkaniu są robaki dokładniej to prusaki. Wcześniej o tym nie wiedzieliśmy, a właściciel nic o tym nie wspomniał. Po czasie gdy się okazało że w nocy wychodzą rozmawialiśmy z właścicielami i powiedzieli nam, że skoro sobię zrobiliśmy porządek to mamy sobie tego pilnować i nie powinny się pojawiać. Niestety teraz wychodzą nawet w dzień a my mamy dziecko 13 miesięczne. Czy w takim przypadku możemy wypowiedzieć taką umowę wcześniej ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2020 11:27

Dzień dobry, Istnieje możliwość wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym, gdy wady lokalu są tego rodzaju, że uniemożliwiają korzystanie z lokalu lub zagrażają zdrowiu najemcy. Mogą Państwo zatem wypowiedzieć taką umowę wskazując, że prusaki uniemożliwiają korzystanie z lokalu i zagrażają Państwa zdrowiu, jednakże sprawa może skończy się w sądzie i to sąd będzie oceniał czy w rzeczywistości tak było. Wiąże się to zatem z ryzykiem finansowym. Jeśli prusaki ciągle się pojawiają proszę porozmawiać z właścicielem, aby dokonał dezynfekcji mieszkania. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)