2022.12.28 godz. 10:15 Siedlce, Mazowieckie

Podwyższenie alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chciałabym złożyć do sądu o podwyższenie alimentów,.zastanawiam się czy samemu można napisać taki wniosek czy najlepiej jak zrobi to prawnik.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Gru 2022 17:49

Dzień dobry. Zdecydowanie doradzałbym skorzystanie z usług prawnika, paradoksalnie w większości przypadków wychodzi taniej. Oczywiście można napisać taki pozew samodzielnie, ale nie mając doświadczenia bardzo łatwo o błędy. Wówczas pozew jest zwracany i sprawa potrafi trwać bardzo długo. Należy również pamiętać o wszystkich wymogach formalnych i odpowiednim wykazaniu ustawowych przesłanek w uzasadnieniu wraz z poparciem ich odpowiednimi dowodami. Jeżeli jest Pani zainteresowana to zapraszam do kontaktu, napisałem wiele tego rodzaju pism. Pozdrawiam